יידיש פֿון דער היים / יידיש מהבית

מתחילים (וגם מתקדמים שרוצים רענון) יכולים להשתמש בפלטפורמה הייחודית של יידיש-פופ ללימוד יידיש.

http://www.yiddishpop.com/

 

אתם מכירים בוודאי כבר את הספרים הרבים הסרוקים באתר National Yiddish book center. רוב ספרות יידיש כבר זמינה שם להורדה למחשב או לטבלט, לקריאה ככל שחפץ לבכם.

בנוסף לכך, יש באתר שפע של חומרים לשמיעה. למעלה משבע מאות ספרים מוקלטים – אם אתם מעדיפים להאזין במקום לקרוא – או להאזין ולעקוב בקריאה בו-זמנית.

https://www.yiddishbookcenter.org/collections/yiddish-audiobooks

 

באותו אתר ניתן למצוא גם מבחר של הרצאות מוקלטות ביידיש, עם כמה מגדולי הסופרים שחיו לאחר המלחמה. רוב ההקלטות נעשו בספריה היהודית של מונטריאול. אלה שיחות מרתקות ממש – פיסת חיים מיידישלאַנד.

https://www.yiddishbookcenter.org/collections/archival-recordings

 

עוד אתר שאפשר למצוא בו סיפורים מוקלטים – האתר של אוניברסיטת חיפה. שרה בלכר-ראטר הקליטה מבחר סיפורים של גדולי הסופרים והם זמינים להורדה והאזנה.

http://yiddish.haifa.ac.il/Stories.html

 

אמנם אי אפשר להתכנס במספרים גדולים, אבל אפשר לחזור ולצפות בערוץ היו-טיוב של בית שלום עליכם במבחר מערכונים ושירים מתוך “אסתּרס קאַבאַרעט” כמו גם חומרים מצוינים נוספים.

https://www.youtube.com/user/BethShalomAleichem/videos

 

בעמוד הפייסבוק שנקרא Yiddish Cinematheque תוכלו לצפות במבחר רב של סרטים ביידיש – מתור הזהב של הקולנוע היידי ועד לימינו. מומלץ מאוד.

https://www.facebook.com/pg/YiddishCinema/videos/?ref=page_internal

 

מינע ליפֿשע-ווישוואַנאַט מעלה בחודשים האחרונים לפֿאָרווערטס תשבצים ביידיש. נהדר לחדד את המוח, לשינון אוצר מילים ולהעביר את הזמן עד שנחזור לשגרה.

https://forward.com/author/%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%A2%D6%BE%D7%9C%D7%99%D7%A4%D6%BF%D7%A9%D7%A2-%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%90%D6%B7%D7%A0%D7%90%D6%B7%D7%98/

 

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב whatsapp

כתבות נוספות

פגישה עם משורר

בְּלַהַט הַיְּצִירָה מוֹפִיעַ בַּחֲטָףאוֹרֵחַ, מְשוֹרֵר בְּיִידִיש בַּעַל שֵם.“מַזָּל טוֹב”, הוּא אוֹמֵר. “כָּתַבְתִּי אֶפִּיטָף,וְדַוְקָא פֹּה בְּתֵל אָבִיב, שֶיֵּרָשֵםעַל מַצַּבְתִּי אַחְרֵי מֵאָה עֶשְרִים שָנָה.אֲבָל עוֹרֵךְ הַדִּין שֶלִּי

קרא עוד »

ארוס, תנטוס ולאהל’ה

הדיבוק החדש של רועי חן המוצג בתאטרון גשר הוא פרשנות פסיכולוגית לדיבוק של אנ-סקי. פרשנות זו קוראת את המחזה באופן הפוך לעיבודיו הרווחים.

קרא עוד »